Sorularınız ve Randevu Talebi İçin Kalp ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Hayati Deniz’den bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.
Cmt. - Pzr.: Kapalı
+ (90) 505 622 26 42
info@hayatideniz.com

Son Eklenenler

Title Image

Prof. Dr. Hayati Deniz

Home  /  Prof. Dr. Hayati Deniz

Prof.Dr.
Hayati Deniz

Aslen Gaziantep’li olup 1975 yılı Berlin doğumludur. İlkokulu Almanya’da başladı Gaziantep Akyol ilkokulunda tamamladı. Ortaokul ve Lise’yi Gaziantep Anadolu Lisesinde okuyup, 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesine başladı ve 2001 yılında Tıp Doktoru olarak mezun oldu. Aynı yıl Dr Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezinde ihtisasa başladı. 2007 yılında Kalp Cerrahisi Uzmanı olarak ihtisasını tamamladı. 2007-2009 yılları arasında Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde Devlet hizmet yükümlülüğünü bitirdi. 

Kırıkkale’de çalışırken Kırıkkale ilinin ilk açık kalp ameliyatlarını başlamasını ve 2 yıl boyunca devam etmesinde önemli bir rol sağladı, bu esnada aralıklı olarak Avusturya Innsbrück Üniversitesinde Prof Dr Johannes Bonnatti ile Robotik Kalp Cerrahisi konusunda çalıştı. Bir çok Robotik Kalp Cerrahisi deneyimi kazandı. 2009 yılında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesinde Kalp ve Damar Cerrahisi Yardımcı Doçenti olarak çalışmaya başladı. Özellikle 4 yıl boyunca Kalp Nakli kliniğinde aktif olarak çalıştı. Halen bölgemizde bir çok kalp yetmezliği, kalp nakli olmuş ve yapay kalp ameliyatı olmuş hastanın takibini yapmaktadır. O dönemde yerli ve yabancı 200’ün üzerinde bildiri ve makalesi yayınlandı. 2013 yılında Kalp Cerrahisi Doçenti oldu.


2015 yılında Gaziantep Kamu Hastaneleri Birliği Genel sekreteri olarak çalışmaya başladı. Bu süreçte aktif olarak açık kalp ameliyatlarına devam etmiştir. Özellikle bölgedeki tüm Aort diseksiyonlarını Eğitim Araştırma Hastanesine dönüştürdüğü Ersin Arslan EAH de gerçekleştirmiştir. 2017 yılında Genel Sekreterlik görevi bitince, Dr Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinde Klinik sorumlusu olarak çalışmaya başlamıştır. Özellikle 2017 yılından sonra olmak üzere tıp alanında 3 patent, 1 faydalı model ve tasarım tescil kaydı mevcuttur.2022 yılında Mardin Artuklu Üniversitesinde kendi branşında Profesör ünvanı almştır. Haftanın bazı günleri Mardin Artuklu Üniversitesinde Tıp Fakültesinde Görev yaparken bazı günlerinde de Gaziantep’te hastaları için çalışmaya devam edecektir
Özellikli alanı yıllardır severek uyguladığı “AORT CERRAHİSİ”dir.


Kapak ameliyatları ve bypass ameliyatlarının da nerdeyse tamamına yakınını kapalı (göğüs kemiği kesilmeden) bir şekilde gerçekleştirmektedir. “KAPALI KALP AMELİYATLARI” konusunda yurtdışında davet ile ayın belli günleri ekibiyle ameliyatlara gitmektedir.

Bizimle iletişime geçin veya randevu alın