Sorularınız ve Randevu Talebi İçin Kalp ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Hayati Deniz’den bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.
Cmt. - Pzr.: Kapalı
+ (90) 505 622 26 42
info@hayatideniz.com

Son Eklenenler

+ (90) 505 622 26 42
Pzt. - Cmt.: 9:00 - 18:00 Cmt. - Pzr.: Kapalı
info@hayatideniz.com

Kalp Kapağı Hastalıkları

Kalp kapağı hastalıkları, ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir ve hayat kalitenizi düşürebilir. Ancak endişelenmeyin, çünkü kalp kapağı hastalıklarının tedavisi için etkili çözümler mevcuttur

Hayatınızı daha iyi bir kaliteye dönüştürmek için şimdi uzmanlarımızla iletişime geçin ve kalp kapağı hastalıklarının üstesinden gelmek için doğru adımları atın!

Kalp kapağı hastalıkları, kalbin kapakçıklarını etkileyen ve düzgün çalışma yeteneklerini bozan durumları ifade eder. Kalp kapakçıkları, kalp odalarından kanın tek yönlü akışını sağlamada çok önemli bir rol oynar. Bu kapakçıklar hastalıklardan etkilendiğinde kalp ve damar sisteminin normal işleyişinde önemli aksamalara yol açabilmektedir. Bu yazıda, kalp kapağı hastalıklarının farklı türlerini, nedenlerini ve risk faktörlerini, ayrıca mevcut semptomları, tanı ve tedavi seçeneklerini keşfedeceğiz.

Her biri etkileyen birkaç kalp kapağı hastalığı türü vardır. kalp içindeki belirli bir kapakçık veya kapakçıklar. Yaygın bir tip, öncelikle sol ventrikül ile aort arasında yer alan aort kapağını etkileyen aort kapağı hastalıklarıdır. Aort darlığı, aort kapağının daralması ile karakterize edilen ve kalpten vücudun geri kalanına sınırlı kan akışına neden olan bir durumdur.

Kalp Ve Damar Cerrahisi

KALP KRİZİ NEDİR ?

Kalp damar hastalığı veya koroner arter hastalığı, kalbimize kan taşıyan atar damarların değişik sebepler nedeni ile daralması veya tıkanmasına verilen tanımlamadır.

TANSİYON NEDİR ?

Vücudumuza kalp tarafından atardamarlardan pompalanan kan, toplardamar sisteminden ve akciğerlerden geçerek yeniden kalbimize döner. Kan basıncı dendiğinde atardamarların içinde dolaşan kanın yarattığı basınçtan bahsederiz.

VARİS HASTALIĞI

Varislerin erken tanı ve tedavisi, kapakçıklardaki bozukluğun damar duvarlarında kalıcı değişikliklere neden olmadan tedavisine imkan verir.